3. Haftamızı geride bırakırken sizler için çok çalışmaya devam ediyoruz. 3. haftamız da dolu dolu geçti ve bu haftamızda bazı teknik ve altyapısal geliştirmelere ağırlık verdik.

Image for post
Image for post
TÜMMİAD Logo

Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği (TÜMMİAD) ülkemizdeki icatların, inovasyonların, araştırmaların ve girişimlerin desteklenebilmesi ve iyi yerlere gelebilmesi için çalışan bir dernek. OM Lira olarak bizler de ülkemize katma değerli bir kripto para kazandırabilmek adına güçlerimizi TÜMMİAD ile birleştirdik. Böylece TÜMMİAD’ın sahadaki tecrübesi ve bizlere olan desteğiyle OM Lira yola çok daha güçlü devam edecek.

Bir fikir bir dünya (1 Idea 1 World) programı kurucusu Bülent Kavaklı, OM Projesi’ne küresel çapta değer kazandırabilmek ve projenin daha kararlı ve sürdürülebilir bir şekilde yürütülebilmesi için ekibimize CEO olarak dahil oldu.

OM Lira’nın daha iyi tanıtılabilmesi ve herkes tarafından anlaşılabilmesi için 90 saniyelik tanıtım filmimizi hazırladık. Tanıtım filmimizi aşağıdan izleyebilirsiniz :)

Sürecin en başından beri şeffaf ve hesap verilebilir bir anlayışla çalışıyoruz. Bu bağlamda yasal bir sıkıntı yaşamamak için OM Lira ön satış ve satış aşamalarında yalnızca kripto para kabul edeceğimizi açıklamıştık. Ancak bu hafta içerisinde SPK’ya yaptığımız bilgi alma başvurusu sonucunda bizlere SPK’nın bu konuda herhangi bir lisans vermediği, ve bu sürecin denetime tabi olmadığı bilgisini ilettiler. Bu nedenle ön satış ve normal satış süreçlerinde Türk Lirası ile kişisel banka hesabınızdan şirket hesabımıza transfer yaparak OM Lira satın alabilmek mümkün olacak.

SPK’nın bizlerle paylaştığı duyuru metnini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yine 3. haftamız içerisinde farklı kripto para haber platformları ile potansiyel işbirliği için görüştük.

Farklı kripto para borsaları ile potansiyel listeleme için görüşmeler gerçekleştirdik.

Etherscan üzerinde OM Lira akıllı kontratının doğrulanması, logomuzun ve sosyal medya adreslerimizin yayınlanması için görüşmeler gerçekleştirdik. Beyaz sayfamızın İngilizce versiyonu olmadığı için bizlerden İngilizce versiyonu ile tekrar başvurmamızı istediler. Beyaz sayfamızın İngilizce versiyonu da yakında yayınlanacak ve başvuruyu güncelleyeceğiz.

OM Lira’nın farklı ortaklar tarafından desteklenmesi adına start-up ve girişimleri destekleyen çeşitli kurumlarla görüşmeler gerçekleştirdik. Bu görüşmeler resmi olarak sonuçlandıktan sonra detayları sizlerle de paylaşılacak :)

Ön satış ve normal satış süreçlerindeki altyapı ihtiyacımız için farklı platformlarla iletişime geçildi. Bizden istenilen komisyon oranlarını ödemeyi kabul etmediğimiz için ödeme altyapısını da kendimiz geliştirmeye karar verdik. İlerleyen haftalarda ön satış portalımızın testini gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Airdrop & Referans programında toplam katılımcı sayımız 4700'ü geçti. Toplam dağıtılacak OM Lira miktarı, referans ve ek ödüller de dahil edilerek, 1.4 Milyon OM Lira’yı geride bıraktı.

İlerleyen haftalarda sizlerle daha iyi gelişmeler paylaşabilmek için çalışacağımızdan emin olabilirsiniz. Proje ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için bizlere iletisim@omlira.com adresinden ulaşabilir, ya da sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

OM Lira Sosyal Medya hesapları:
👉🏼 Twitter (https://twitter.com/om_lira)
👉🏼 Facebook (https://facebook.com/omlira)
👉🏼 Instagram (https://www.instagram.com/om_lira)
👉🏼 Discord (https://discord.gg/MB75Bnc)
👉🏼 Medium (https://medium.com/@omlira)
👉🏼 Youtube (https://www.youtube.com/channel/UClU7BbBZAv2R9Ml55KIHcbg/)

Written by

Yerli ve milli, Ethereum tabanlı kripto para! — https://omlira.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store